× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Jak wybrać dobry peeling do skóry głowy?

peeling

Spośród wszystkich występujących na rynku preparatów do pielęgnacji włosów to właśnie peeling jest jednym z tych najmniej popularnych. Wciąż niewiele osób regularnie z niego korzysta. Mało kto robi to chociażby sporadycznie, czyli przynajmniej raz w miesiącu. A przecież skóra głowy ma podobne potrzeby co ta występująca na innych partiach ciała, co oznacza, że też trzeba się nią zajmować i regularnie ją złuszczać. Do tego właśnie przeznaczony jest peeling do głowy. A jak go wybrać spośród gotowych kosmetyków? Czy może jednak lepiej zrobić go samodzielnie w domu?

Gotowe peelingi przeznaczone do złuszczania martwego naskórka na pewno są preparatami niesamowicie wygodnymi w użyciu. Największą ich wartością jest właśnie ich funkcjonalność. Nie trzeba niczego specjalnego z nimi robić, bo wystarczy zastosować je zgodnie z instrukcją, aby uzyskać pożądany efekt. Taki gotowy peeling do skóry głowy na pewno znakomicie sprawdzi się u tych osób, które nie chcą bawić się w tworzenie domowych produktów pielęgnacyjnych i wolą zaufać sprawdzonym i znanym firmom kosmetycznym. Każdy preparat, który trafi na sklepowe półki, musi mieć przecież bezpieczny skład i swoje jasno określone, sprecyzowane właściwości. Gotowe produkty są też łatwe w użyciu. Na pierwszy raz warto więc wybrać coś w tym stylu. Peelingi do skóry głowy dostępne są już w wielu drogeriach.

Wciąż jednak takich produktów na polskim rynku jest stosunkowo mało. Czasami trudno zatem znaleźć peeling do głowy dedykowany wyłącznie włosom przetłuszczającym się lub zniszczonym farbowaniem. Warto więc również pomyśleć o domowych kosmetykach, które można przygotować z pewnych półproduktów. W roli dodatków do tych złuszczających preparatów sprawdzą się m.in. różnego rodzaju glinki, soda oczyszczona, fusy kawy czy nawet zwykła sól bądź cukier. Proporcje poszczególnych składników można oczywiście dowolnie zmieniać, by dojść do momentu, w którym odkryje się dla siebie idealną recepturę. Naturalny peeling do skóry głowy można sobie później przechowywać. Wystarczy umieścić go w wyparzonym pojemniku i szczelnie zamknąć.