× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Jak wybrać szczoteczkę elektryczną do zębów?

szczoteczka do zębów

Twoja codzienna pielęgnacja zębów zacznie przynosić znacznie lepsze efekty od momentu, w którym postanowisz przerzucić się na szczoteczkę elektryczną. Wciąż jej nie masz? Powinieneś zatem koniecznie ją kupić. Szczoteczka do zębów elektryczna czyści zęby skuteczniej od każdej szczoteczki manualnej. Różnicę będziesz mógł poczuć i zobaczyć gołym okiem. Od tej pory po każdym myciu twoje zęby staną się gładsze, lepiej oczyszczone i bielsze.

Istnieją różne rodzaje technologii stosowanych w szczoteczkach elektrycznych. Jeżeli więc zależy ci na tym, by od razu sięgnąć po produkt porządny i wielofunkcyjny, zwróć uwagę na to, co konkretnie może ci on zaoferować. Bardzo ważne okażą się zwłaszcza tryby szczotkowania. Im jest ich więcej, tym lepiej. Taka zróżnicowana gama opcji do wyboru pozwoli ci dostosować typ szczotkowania do rodzaju zębów i dziąseł. Będziesz mógł czyścić je tak, by np. jednocześnie je wybielać, albo myć je w sposób bardzo delikatny, który nie zaszkodzi wrażliwym i często krwawiącym dziąsłom.

Popatrz też na inne dodatkowe elementy uzupełniające działanie szczoteczek. W tym momencie już niemalże każda występująca na rynku szczoteczka do zębów elektryczna posiada specjalistyczne czujniki nacisku, które wysyłają sygnał za każdym razem, gdy zbyt mocno dociskasz szczoteczkę do zębów. Przydadzą ci się też timery. Mierzą one czas szczotkowania i sygnalizują moment, w którym powinieneś je zakończyć. Bardzo przydatne są również wskaźniki, które przypominają o tym, kiedy należałoby wymienić głowicę szczoteczki. Musisz bowiem zmieniać ją regularnie, gdyż to na jej powierzchni będą osadzać się bakterie.

Oczywiście istnieje wiele różnych odmian szczoteczek do zębów elektrycznych, dlatego przed inwestycją w którąkolwiek z nich koniecznie powinieneś zapoznać się ze szczegółowymi opisami poszczególnych modeli. Zobacz po prostu, co takiego mogą ci one zaproponować. Dobra szczoteczka elektryczna do zębów powinna też swoje kosztować, dlatego nie bój się wydać na nią kilkuset złotych. Ten zakup może ci się wyłącznie opłacić.