× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Jakie są rodzaje soli do kąpieli?

kąpiel

Istnieje wiele różnych odmian soli do kąpieli. Każda z nich ma nieco inne właściwości i pomaga w osiąganiu odmiennych celów, dlatego sam musisz stwierdzić, co takiego zadziała najlepiej właśnie na twoją skórę. A wcale nie musi być to najpowszechniejsza sól morska. Na rynku znajdziesz dla niej wiele wspaniałych alternatyw. Koniecznie je wypróbuj i dopiero w taki sposób znajdź dla siebie sól wprost idealną, z której później zawsze z przyjemnością skorzystasz.

Za najzdrowszy produkt w tym gronie od lat uznaje się sól himalajską, którą poznasz po jasnym, nieco różowym odcieniu. Ma ona drobne kryształki. Charakteryzuje się nieskazitelną czystością, wynikającą z jej pochodzenia. Sól himalajska kształtowała się przez miliony lat. To właśnie dzięki temu teraz można ją uznać za jedną z najczystszych i zarazem najbardziej odżywczych soli. Szacuje się, że może ona zawierać prawie sto różnych związków, a w tym głównie korzystnych dla zdrowia substancji mineralnych. Jeżeli sięgniesz po sole do kąpieli z dodatkiem soli himalajskiej, będziesz mógł z ich pomocą pozbyć się podrażnień i stanów zapalnych, a także wspomóc leczenie trądziku bądź chorób stawów.

Niemalże tak samo rewelacyjnym, aczkolwiek nieco innym działaniem na skórę wykazuje się sól Epsom, która do naszego kraju dociera z Wielkiej Brytanii. Co prawda nie zawiera ona chlorku sodu, czyli podstawowego składnika naszej soli kuchennej i każdej innej soli, ale mimo tego wygląda dokładnie jak zwykła sól i dlatego tak też jest nazywana. Kąpiel z dodatkiem tego produktu najkorzystniej zadziała na skórę problematyczną i trądzikową. Jest ona polecana także w przypadku chorowania na atopowe zapalenie skóry bądź łuszczycę.

Jeżeli natomiast szukasz czegoś mniej agresywnego, co przede wszystkim nawilżyłoby i ukoiło twoją skórę, zdecyduj się na klasyczną morską sól do kąpieli i wymieszaj ją z ulubionym olejem roślinnym. Do takiej mieszanki możesz dodać też odrobinę aromatycznego olejku eterycznego. Gotowy produkt przelej do czystego słoika i używaj go raz w tygodniu.