× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

O czym świadczy trądzik?

trądzik

Choć może to zabrzmieć szalenie, niektórzy eksperci powiedzą ci, że twój trądzik jest dobrą rzeczą i patrząc w określony sposób lub pod określonym kątem, mogą mieć rację.
 Trądzik mówi ci, że twoje ciało ma nierównowagę hormonalną, którą należy się zająć, a jeśli nie zostanie to rozwiązane, może to prowadzić do innych problemów, które będą cię prześladować później.  Na przykład brak równowagi hormonalnej może być przyczyną przedwczesnego wypadania włosów, a nawet problemów z prostatą, z których te ostatnie mogą być bardzo poważnym stanem.
 Przez całe życie gruczoły twojego ciała będą wytwarzać ogromną liczbę różnych hormonów, z których każdy wykonuje określoną pracę w twoim ciele.  Czasami ta praca musi być wykonana, a innym razem nie jest tak ważna, a zatem hormony, które zostały wyprodukowane do działania tej konkretnej funkcji organizmu, nie są w rzeczywistości potrzebne.
 Są to w efekcie nadmiar hormonów, które organizm wytworzył „na wszelki wypadek”, gdyby miało się wydarzyć coś, co w rzeczywistości nie miało miejsca.
 Z drugiej strony, jeśli hormony są „zużyte” nadal pozostawiają osad, który musi zostać usunięty z organizmu, aby nie stał się toksyczny.  W większości normalnych okoliczności wątroba jest bardziej niż zdolna do radzenia sobie z nadmiarem hormonów i pozostałościami pozostawionymi przez te, które zostały zużyte.


 Jednak w chwilach, gdy organizm jest przeciążony lub musi pracować zbyt ciężko, wątroba nie jest w stanie skutecznie poradzić sobie z nadmiarem i zużytymi hormonami, i to jest powód, dla którego trądzik ma tendencję do pojawiania się w określonych porach.  Na przykład okres dojrzewania to czas, kiedy organizm ludzki cieszy się maksymalnym wzrostem, więc wątroba jest zbyt „zajęta” robieniem innych rzeczy, aby poradzić sobie z nadmiarem produkowanych hormonów, i to samo dotyczy kobiet w okresie ich cyklu miesięcznego lub menopauzy.
 Podobna historia dotyczy „złych” tłuszczów i olejów, które większość ludzi spożywa w ramach codziennej diety (bardziej szczegółowo omówione w kolejnym rozdziale).
 W czasach, gdy organizm jest najbardziej obciążony, wątroba po prostu nie jest w stanie przetworzyć i zmetabolizować wszystkich tłuszczów i olejów, które jemy, a te są czynnikiem przyczyniającym się do łańcucha przyczynowego trądziku.
 Oczywiście, gdyby ta nierównowaga hormonalna była jedyną przyczyną trądziku, wszyscy cierpieliby na trądzik, a ponieważ tak nie jest, musi być coś jeszcze.
 
 W tym miejscu pojawiają się czynniki dziedziczne oraz zła lub niezrównoważona dieta.  Zgodnie z sugestią, jeśli twoi rodzice cierpieli na trądzik, istnieje znacznie większe prawdopodobieństwo, że ty też będziesz cierpieć z powodu trądziku, a niestety jest to tylko fakt w twoim życiu, który musisz zaakceptować.